Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

RÜÜT plaadiesitluskontsert

November 11, 2023

Ansambel seab uue albumiga “Kiriküüt” oma loomingulise suuna fookusesse nii eesti pärimusmuusika salvedest leitud linnu- ja loodushäälte jäljenduste tõlgendamise kui ka meie endi leitud hääled loodusest sellest võimsast ühisest inspiratsiooniallikast ja toorainest, mis seob meid meie eelkäijatega.
RÜÜTi muusika võlu peitub mitmekülgses ja otsingurikkas lähenemises eesti pärimusmuusikale. See toetub küll pärimusele, kuid liigutab end juba tänapäevase maailma mitmekesisuses. Nõnda sünnivad regilauludele ja vanadele pillilugude töötlused ja omalooming. Repertuaaris leiab mõjutusi ka teiste rahvaste muusikast. Ansambli liikmed on Maarja Soomre (vokaal, meloodika, kannel), Maili Metssalu (vokaal, viiul), Jaan-Eerik Aardam (vokaal, kitarr) ja Juhan Uppin (vokaal, eesti lõõtspill, kannel).
Ansamblil on seni ilmunud 2015. aastal “Maasikille” ning 2017. aastal teine stuudioalbum „Kadakad“, millega kandideeriti kolmele Etnokulbi auhinnale – parim lugu („Ilus ole“), parim album („Kadakad“) ja parim artist. Paljud RÜÜTi lood on olnud inspiratsiooniks kaunitele rahvatantsuansamblite tantsudele. Lugu “Mina ja meri” esitati sel aastal laulupeol neidude kooride poolt.
2023. aastal ilmus ka koostööalbum “Lendas meie kopelisse” Sander Mölderiga. Tuuril esitletakse Saaremaal, Tartus ja Tallinnas koos temaga ka värskelt ilmunud vinüüli.
Piletid eelmüügis 15*/18 eurot, kontserdipäeval 18*/ 22 eurot.
*soodustus kehtib pensionärile, (üli-)õpilasele.
UKSED ja BAAR avatud kell 18.00
KONTSERT kell 19.00
Kontsert on seisukohtadega.
Piletid müügil Piletikeskuses.

Details

Date:
November 11, 2023
Website:
https://www.facebook.com/events/306373152008863

Venue

Kinomaja – Bar & Stage
New street 3
Tallinn, 10111 Eesti
+ Google Map
Phone
5800 4899