Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

REIN RANNAPI KONTSERT

oktoober 29, 2023

Eesti omanäoliseim muusik Rein Rannap esitleb vaid ühe avaliku kontserdiga oma tuliuut albumit Ajasõlmed (Time Knots), mis sedapuhku on valminud nii CD kui LP formaadis.
Enamik plaadi lugudest kõlasid eelmise aasta suvetuuril „Klaver tuleb külla 25“. Nüüdseks on lugusid edasi arendatud ja juurde lisatud pille ning helikihte.
Kuigi plaadil kõlab kümmekond erinevat klahvpilli, siis Kinomajja kohale toob Rannap neist “vaid” 6 – igas loos mängib ta korraga  peaaegu kõigil pillidel. Aga isegi Rannapil jätkub käsi korraga vaid ühe-kahe pilli jaoks, siis juba mängitud helide taasesitamisel on abiks arvutipõhine luuper. Need luubid (inglise keeles „loop” – aas või silmus) ehk korduvad helifraasid ongi kui ajakangasse kootud sõlmed. Sellest ka plaadi pealkiri – Ajasõlmed.
Kontsertiks on kohale toodud eelkõige naturaalsed pillid, elektrilisi imiteerib väga hästi süntesaator. Ja ega  rohkem kui kuus pilli ei mahukski ümber esineja – selliselt, et ta  saab mängides hetkega minna üle ühelt pillilt teisele.
Neist pillidest viis on naturaalsed: klaver, ettevalmistatud (nn prepareeritud) klaver, harmoonium, tšelesta ja klavessiin. Prepareeritud klaveri sisemus – kõik, mis on keelte vahele pandud –  ja mis seal toimub, on ekraanilt kenasti jälgitav.
Loomulikult on kohapeal müügil nii uus album – CD ja vinüüli kujul – kui ka Rannapi varasemaid plaadid.
Ja ärge unustage neile muusiku autogrammi küsimast!
Kontserdi pikkus on 80 minutit, ilma vaheajata. Avatud on baar.

Asukoht

Kinomaja – Bar & Stage
Uus 3
Tallinn, 10111 Eesti
+ Google Map
Phone
5800 4899